Haber

Çocuk gelişimi eşit ağırlık mı? Çocuk gelişimini incelemek için sözel veya eşit ağırlığa ihtiyacınız var mı?

Psikoloji eşit yük mü? Sorusu tercih süresinden dolayı birçok kişi tarafından internette araştırılmaktadır. Psikoloji okumak isteyen öğrenciler, psikoloji okumak için sözlü veya eşit bir yüke mi ihtiyacınız var? Sorusuna internette yanıt arıyor. Peki, Psikoloji eşit ölçek midir? Psikoloji okumak için sözlü mü yoksa eşit yük mü gerekli?

ÇOCUK GELİŞİMİ EŞİT YÜK MÜ?

Çocuk gelişimi bölümü eşit yük puanı ile öğrenci kabul etmektedir. Buna göre Çocuk Gelişimi ölçeğin eşit parçalarından biridir. Ülkemizde Çocuk Gelişimi bölümü toplam 45 üniversitede bulunmaktadır. Bu noktada 2023 Psikoloji bölümü taban puanları büyük değer taşımaktadır. Ancak Çocuk Gelişimi taban puanları henüz açıklanmadı.

EŞİT YÜK KISMI NEDİR?

Lise öğrencileri, dokuzuncu sınıf eğitiminden sonraki 3 yıl boyunca sözel, eşit yük veya sayısal bölüm seçerler. Bu yıllarda alacağı eğitim için hangi dersleri alacağına kendisi karar verir.

Eşit ağırlık aynı zamanda Türkçe-Matematik olarak bilinen EA veya TM olarak da adlandırılır. Eşit yük, düzenli çalışma gerektiren bilgileri içerir. Kitap okumak ve birçok problem çözmek temel bir ihtiyaçtır. Bunlar dikkatli yapıldığında işin artılarını çok daha iyi görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu