Haber

Kadırga Yaylası’nda freni boşalan minibüs yokuştan yola yuvarlandı: 1’i ağır, 3’ü yaralandı

Kadırga Yaylası’nda freni boşalan minibüs yokuştan yola yuvarlandı: 1’i ağır, 3’ü yaralandı

Kazada 14 yaşındaki kız minibüsün altında kalarak ağır yaralandı.

GÜMÜŞHANE Gümüşhane’nin Kurtün ilçesine bağlı Kadırga Yaylası’nda düzenlenen Otçu Şenliği’ne gelen seyyar satıcıya ait minibüsün frenleri tutmayınca hızla yokuş aşağı aşağıdaki yola çarptı. Kazada biri ağır olmak üzere 3 kişi yaralandı.

Yüzlerce yıldır geleneksel olarak her yıl Temmuz ayının 3. Cuma günü düzenlenen Kadırga Yayla Şenliği’nde bu yıl yaklaşık 60 bin kişi bir araya geldi. Denizden 2 bin 200 metre yükseklikte yer alan Otçu Şenliği’nde ve yaz aylarında her cuma cuma günü üstü açık camide namaz kılmaya gelen vatandaşlarla küçük bir kasabaya dönüşen Kadırga Yaylası’nda bu yıl üzücü bir kaza yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, eğimli yokuşta 61 AGG 757 plakalı minibüsün park yerini değiştirmeye çalışan seyyar satıcı MO, minibüsün freni tutmayınca yola düştü. Bu sırada yurt dışından tatil için memleketine gelen ve festivale katılan Nursima Dural (14), babaannesi Çiğdem Dural ve Dilek Özendi’yi darp etti.

112 Acil Sağlık ve UMKE ekiplerinin ilk müdahalesini yaptığı yaralılar ambulanslarla Kurtün Devlet Hastanesine kaldırılırken, Nursima Dural daha sonra hayati tehlikesi olduğu gerekçesiyle Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Trabzon’daki Farabi Hastanesine sevk edildi. Yaralanan diğer 2 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken, jandarma ekipleri kazayla ilgili soruşturma başlattı.

silvanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu