Haber

Yollarda Yavaş Gitmek ve Trafik İşaretlerine Uymak Lazım

Otoyolların üretim, bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı kısımlarında yavaş gitmek, trafik levha ve işaretlerini takip etmek gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yol durum bültenine göre TEM Otoyolu İzmit Batı-Kandıra kavşaklarında üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle karayolunun İstanbul-Ankara yönü 22:00-06:00 saatleri arasında trafiğe kapatılarak sürücüler İzmit Batı Kavşağı’ndan D-100 devlet yoluna yönlendiriliyor.

Anadolu Karayolu Kızılcahamam-Kahramankazan kavşakları 17-31. kilometrede, İstanbul istikametindeki sol şerit hendek yapım çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatılarak, diğer şeritlerden ulaşım kontrollü bir şekilde sağlanıyor.

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Karayolu Narlı-Nurdağı kavşakları 17-21. Üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle denetim altında ulaşıma izin verilmektedir.

Gaziantep-Şanlıurfa Karayolunun Şanlıurfa istikameti 15-19’dur. Üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım yolun bir kısmından kontrollü olarak devam ediyor.

Ankara-Aksaray yolu Aksaray şehir geçidindeki üst geçitte ortak çalışmalar nedeniyle Ankara-Adana istikameti trafiğe kapatılmış olup, toplayıcı yoldan ulaşım devam etmektedir.

Nevşehir-Ürgüp-Kayseri yolunun 20-26. Kilometrelerce üretim çalışması nedeniyle bölünmüş yolun bir kısmından ulaşım çift yönlü olarak yapılıyor.

Bursa-İnegöl-Bozüyük yolunun 51-56. Asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle Bozüyük-İnegöl yönü trafiğe kapatılarak, İnegöl-Bozüyük yönünden çift yönlü ulaşıma izin veriliyor.

Muğla-Kale yolunun 36-49. Kilometrelerce üretim çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun bir kısmından çift yönlü ulaşım sağlanıyor.

Kürtün-Torul yolunun 16-47. Kilometrelerce çeşitli bölümlerde şev temizlik çalışması yapılıyor. Bu nedenle yol kısa sürelerle trafiğe kapatılmakta ve ulaşım tek şeritten denetim altında gerçekleştirilmektedir.

Zara-Suşehri yolunun 32-52. Kilometrelerce yapılan yüzey kaplama işi nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretlerine dikkat etmesi gerekiyor.

habermahmudiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu