Haber

Yunanistan Başbakanı Miçotakis’ten özür paylaşımı: İnsan hatasının arkasına saklanamayız

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Çarşamba günü Larissa’nın kuzeyindeki Tempi bölgesinde yük treni ile yolcu treninin kafa kafaya çarpışması sonucu 57 kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

“İNSAN KUSURUNUN ARKASINA GİZLENEMEZ”

Kazada hayatını kaybedenlerin yakınları başta olmak üzere tüm Yunan halkından özür dileyerek konuşmasına başlayan Miçotakis, “Türkiye’de iki trenin aynı hatta seyahat ettiğini kimsenin fark etmemesi mümkün değil. 2023’te Yunanistan’da uzun süre “Kurbanların ailelerinin yanında olması gerekiyor” dedi.

“YUNANİSTAN İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİM”

Ülke genelindeki demiryollarını incelemek için bir komisyon kuracaklarını belirten Miçotakis, “Ülkemizde demiryollarının ciddi sıkıntıda olduğunu biliyoruz. Demiryolları Yunanistan’ın bize yakışmayan en bariz örneği ve biz de istiyoruz” dedi. Bizleri kişisel olarak yaralayan ve eksikleri olan Yunanistan’ı değiştirmek için siyasetin içindeyim. Daha iyi olması için çalışıyorum. Bunda birden fazla başarılı olsam bile bazen başarısız oluyorum. Ülkemizi her geçen gün geriye çeken eksiklikleri giderirsek ne kadar ilerleyeceğimizi biliyorum. Hak ettiğimiz Yunanistan için savaşmaya devam edeceğim.”

Başbakan Miçotakis, demiryolları denetim sistemlerinin yenilenmesi için Avrupa Birliği’ne (AB) başvuracaklarını da bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu