Haber

Hakan Fidan korkusu Yunanistan’ı deyim yerindeyse sardı.

Yunanistan’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni kabinede Dışişleri Bakanı olarak Hakan Fidan’ın atanması gündem oldu.

Yunan basınında yer alan bir analizde, Hakan Fidan’ın zor ve tehlikeli görevlerde büyük tecrübesi olduğu vurgulandı.

Fidan’ın Türk gücünün görünmeyen tarafını simgelediği belirtilen haberde, “Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Kafkaslar gibi diplomasinin çok zor olduğu bölgelerde müzakereciydi. Son olarak Mısır’da daha zor bir görevi üstlendi ve sonunda kapıyı açmayı başardı”terimler kullanıldı.

Hakan Fidan’dan başta Türk-Amerikan ilişkileri olmak üzere uluslararası arenadaki bir takım meseleleri çözmesinin isteneceği ifade edildi.

Makalede, MİT’te geçirdiği bunca yıl boyunca çok zeki, askeri, diplomat, akademik ve mükemmel bir sitüasyonist karışımı olan Hakan Fidan’ın Türk dışişleri bakanlığına yerleştirilmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelecekte nasıl bir politika izleyeceğini gösteriyor.”söylendi.

Haberde, Fidan’ın profilinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’sinin güçlü dış politika tarzını koruma niyetini gösterdiği yorumlandı.

TÖRENE GEÇİCİ DIŞİŞLERİ BAKANI KATILDI

Yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan için düzenlenen “Başlangıç ​​Töreni”ne Yunanistan Dışişleri Bakanı Vasilis Kaskarelis de katıldı.

Kaskarelis, Dışişleri Bakanlığı’na getirilen Hakan Fidan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile kısa bir sohbet gerçekleştirdi.

Yunanistan’da yapılan seçimlerin ardından hükümetin kurulamaması üzerine Kaskarelis geçici olarak Dışişleri Bakanlığı’na atandı.

sulusaray-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu