Haber

Rusya, Ukrayna’nın Dnipro bölgesindeki bir yerleşim yerini füzeyle vurdu: 18 kişi yaralandı

Rusya, Ukrayna’nın Dnipro bölgesinde bir yerleşim birimini füzeyle vurdu. Ukrayna Acil Durumlar Servisi, saldırı sonucu 18 kişinin yaralandığını, 2 çocuğun ise halen enkaz altında olduğunu duyurdu.

Ukrayna Acil Durumlar Servisi’nden yapılan açıklamada, akının dün saat 21.00 sıralarında düzenlendiği belirtilerek, “Dnipro eteklerinde düzenlenen füze saldırısı iki katlı iki konutu vurarak yangına neden oldu. İlk yangın söndürüldü. Toplam 10 metrekarelik alanda çıkan ikinci yangında, “Kurtarma ekipleri 3 erkek ve 1 kadın olmak üzere 4 kişiyi enkazdan kurtardı. Enkaz altında 2 çocuğun olduğu düşünülüyor” denildi. Enkaz altından çıkarılanlar da dahil olmak üzere yaralı sayısı 18 olarak açıklandı.

ZELENSKİ’DEN AKIN İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenski, füze saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Dnipro. Ruslar şehre saldırdı. İki katlı iki konutu vurdular. Maalesef enkaz altında insanlar var. Bütün servisler çalışıyor. Rusya bir kez ispat etti. bir terör devleti olduğunu yineledi.Ruslar, “Devletimize ve halkımıza karşı işlenen her şeyin sorumluluğunu üstleneceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu